Facebook

YouTube

Newsletter

katalogi

Zaloguj się do strefy klienta.

Zaloguj się do strefy dealera.

koszyk

Automatyczny Pre-Doppler DO BADAŃ PRZESIEWOWYCH

Miażdżyca kończyn dolnych (PAD, peripheral artery disease) jest schorzeniem bardzo rozpowszechnionym i stanowi istotny problem kliniczny. Wskaźnik kostkowo-ramienny jest użytecznym parametrem w przewidywaniu ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych w codziennej praktyce klinicznej.
Pomiar ABI w diagnostyce PAD stanowi zatem istotne uzupełnienie badania klinicznego, weryfikujące ocenę kliniczną opartą na podstawie objawów podmiotowych i przedmiotowych niedokrwienia kończyny (chromanie przestankowe, brak wyczuwalnego tętna na tętnicach kończyny) oraz może być przesłanką do poszerzenia diagnostyki o badania obrazowe.
 
Aparat MESI ABPI MD to innowacyjne urządzenie do automatycznego pomiaru wskaźnika kostka-ramię. Dzięki anatomicznej budowie mankietów i symultanicznemu pomiarowi ciśnienia skurczowego metodą oscylometryczną w zaledwie 3 minuty otrzymujemy wiarygodne i powtarzalne wyniki.
Pomiar wskaźnika kostka-ramię opiera się na porównaniu ciśnienia krwi na wybranym ramieniu i obu nogach w okolicy kostki. Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne, a prosta procedura pozwala na bezproblemowe prowadzenie licznych przesiewowych badań na pacjentach z grupy podwyższonego ryzyka. Jest to szczególnie korzystne z powodu specyfiki choroby, która w większości przypadków przebiega bez widocznych objawów.
Wartość wskaźnika ABI jest stosowana jako ważny element określania ryzyka sercowo-naczyniowego i rekomendowana przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne(ESC) w wytycznych dotyczących prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego w praktyce klinicznej.
Ze względu na wysoką korelację choroby tętnic obwodowych z chorobą wieńcową i możliwością wystąpienia udaru mózgu, pacjenci u których zdiagnozowano PAD mają większą szansę na wykrycie tych chorób i wprowadzenie skutecznej terapii.

Zaleca się wykonanie badania przesiewowego z wykorzystaniem pomiaru ABI:
  • u wszystkich chorych symptomatycznych (również z nietypowymi objawami, w tym ranami opornymi na leczenie)
  • u wszystkich osób powyżej 50. roku życia z cukrzycą i/lub nikotynizmem w wywiadzie
  • u wszystkich osób powyżej 65. roku życia niezależnie od wywiadu chorób i czynników ryzyka sercowo-naczyniowego
Powrót

KALENDARIUM WYDARZEŃ

baty
activinsights
jawonmed
juwell
impedimed
selvas
aminogram (ebiody)
trystom
gelpro
sozo
lumie
accuniq
metrisis
gelprocom
solo abadi
Copyright 2015 © Vitako.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: INTERPROG Krzysztof Krotowski